VIDEO

Czy polską komedię “Sami swoi” można legalnie i za darmo obejrzeć w internecie?

„Sami swoi” to kultowy polski film komediowy, który swoją premierę miał 15 września 1967 roku. Jego reżyserem jest Sylwester Chęciński, scenariusz stworzył Andrzej Mularczyk, a autorem muzyki do filmu jest Wojciech Kilar. W rolach głównych występują Władysław Hańcza oraz Wacław Kowalski. Ta trwająca 80 minut komedia opowiada o przygodach zwaśnionych rodów Kargulów i Pawlaków, które po zakończeniu II wojny światowej opuściły Kresy Wschodnie. Główne motywy filmu to ich niezdrowa rywalizacja i sąsiedzka zawiść.

Jak legalnie obejrzeć film „Sami swoi” w internecie? 

1 kwietnia 2002 roku to data, kiedy po raz pierwszy została wyświetlona w telewizji polska komedia „Sami swoi”. Film ten był wówczas transmitowany na antenie Polsatu. Dziś można go obejrzeć całkowicie za darmo w internecie na platformie IPLA, w ramach usługi VOD. Jego odtworzenie jest możliwe w dowolnym czasie i na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Nie trzeba więc wyczekiwać, aż komedia ta znajdzie się w ramówce kanałów telewizyjnych. Użytkownik może wielokrotnie wstrzymywać i wznawiać transmisję, a także przewijać do dowolnego momentu. 

Aby jakość obrazu i dźwięku była zadowalająca, niezbędne jest korzystanie z odpowiednio szybkiego oraz stabilnego łącza internetowego. W innym przypadku transmisja może się zacinać lub powoli wczytywać. Oglądanie przygód Kargulów i Pawlaków dostarczy jeszcze więcej przyjemności, jeżeli wyświetlimy obraz na dużym ekranie. Będzie to możliwe, kiedy podłączymy komputer lub urządzenie mobilne do telewizora. Dokonamy tego zarówno za pomocą kabli, jak i metodą bezprzewodową. Połączenie przewodowe najłatwiej będzie uzyskać, korzystając z kabla HDMI. Jeżeli gniazda w urządzeniach nie są kompatybilne, wtedy trzeba będzie posłużyć się przejściówką, np. HDMI-miniHMDI czy HDMI-USB. Uzyskanie połączenia bezprzewodowego jest możliwe dzięki przystawce telewizyjnej lub technologi Wi-Fi Direct, z której mogą korzystać posiadacze nowoczesnych telewizorów Smart TV. 

Czy oglądanie filmu „Sami swoi” w telewizji internetowej jest legalne? 

Jeżeli korzystamy ze znanych i działających od wielu lat serwisów telewizji internetowej, wtedy możemy być pewni legalności takiej metody transmisji. Platformy takie jak np. IPLA posiadają stosowne zezwolenie na udostępniania materiałów video w sieci.  

W internecie można również trafić na strony serwisów działających w sposób bezprawny. Oferują dostęp do filmów w niskiej jakości, które zostały nagrane w nielegalny sposób. Często wymagają od użytkowników pobrania aplikacji, która okazuje się być szkodliwym oprogramowaniem, np. wyłudzającym ich poufne dane osobowe czy wyświetlającym natarczywe reklamy. Właściciele takich platform wprowadzają również w błąd, nakłaniając do wniesienia opłaty za dostęp do filmu, którego nie posiadają. Użytkownik zachęcony sfałszowanymi opiniami, wykonuje przelew lub wysyła wiadomość SMS, co naraża go na utratę pieniędzy. 

Jeżeli więc chcemy obejrzeć polską komedią „Sami swoi”, to korzystajmy jedynie ze sprawdzonych i wiarygodnych platform telewizji internetowych. W serwisie IPLA ta kultowa produkcja jest całkowicie bezpłatna.