VIDEO

Czy usługi VOD to przyszłość rozrywki?

Czy usługi VOD to przyszłość rozrywki?

Na rynku pojawia się coraz więcej nowinek technologicznych. Zjawisko dotyczy także usług telewizyjnych. Co nowego zaoferują nam operatorzy?

Konkurencyjność klasycznej telewizji maleje

W dobie silnego rozwoju technologicznego i rozwoju nowych dziedzin zainteresowanie klasyczną telewizją kablową sukcesywnie spada. Z roku na rok można zaobserwować zmniejszoną ilość widzów korzystających z tego typu rozrywki. Nic dziwnego skoro wydaje się, że telewizja osiągnęła swój szczyt rozwoju, nie może zaoferować nic więcej, a wkoło pojawiają się nowe, rewolucyjne rozwiązania. Mowa oczywiście o internecie i jego prawie nieograniczonych zasobach. Tak jak kiedyś telewizja wypierała radio, tak teraz sieć toczy starcie ze szklanym ekranem o widza. Walka wydaje się jednak z góry przegrana, gdyż ciężko równać się z tak dynamicznie rozwijającą się technologią, jaką jest internet.

Jakie nowe usługi czekają na nas w przestrzeni internetowej?

Serwisy internetowe walczą o widza nie mniej zawzięcie niż stacje telewizyjne w swoich złotych czasach. Opracowywane są nowe i rozwijane są poprzednie rozwiązania, żeby jak najdłużej zatrzymać klienta. Kwestią czasu było wejście na rynek rozrywki telewizji internetowej. Teraz wszystkie swoje ulubione kanały możesz oglądać w globalnej sieci. Jednak to nie wszystko i telewizje on-line wciąż idą do przodu wraz z dynamicznym rozwojem sieci internetowej. Wprowadzono szereg nowych usług w tym między innymi usługi VOD. Zapewne każdy o nich słyszał, ale co tak naprawdę oznaczają one dla widzów?

Jak działają usługi VOD? Co to w zasadzie jest?

Akronim VOD to skrót od angielskiego wyrażenia „Video On Demand”. W języku polskim termin można przetłumaczyć jako „wideo na życzenie” i właśnie to oddaje istotę usługi. Samo jej działanie można porównać po prostu do wypożyczalni kaset wideo. Użytkownik może przez internet „wypożyczać” wirtualne treści, z tym że taka wypożyczalnia jest otwarta całą dobę. Usługi VOD mają bardzo wiele plusów, jednak czy zaskarbią sobie serca polskich użytkowników?

Jakie należy spełnić wymagania, żeby korzystać z usług Video On Demand?

Telewizje internetowe nie są bardzo wymagające, jeśli chodzi o obsługę. Jedyne co potrzebujesz to urządzenie elektroniczne, które umożliwia połączenie się do sieci internet. Takim urządzeniem może być twój telefon komórkowy, laptop, tablet czy po prostu telewizor z systemem smart tv. Nie musisz kupować żadnych drogich dekoderów, zakładać talerzy satelitarnych czy kłaść dodatkowego okablowania. Wystarczy uruchomić dedykowaną aplikację na swoim telefonie czy tablecie lub w polu wyszukiwarki internetowej wpisać „VOD seriale” i już możesz cieszyć się dostępem do cyfrowych treści.

Bogata oferta telewizji internetowych

Serwisy streamingowe to telewizja jutra, która oferuje użytkownikowi naprawdę wiele możliwości. Jedną z podstawowych zalet telewizji internetowych są ich ogromne zasoby treści, które mogą zawstydzić niejedną kablówkę. Czy to jeśli chodzi o najnowsze premiery, czy też klasykę kina gatunkowego. Tak samo różne grupy wiekowe znajdą coś dla siebie – i widzowie młodsi, a także Ci trochę starsi, czy nawet nasi dziadkowie. Korzystając z VOD filmy, które kochasz, masz dostępne w łatwy sposób, można powiedzieć, że w zasięgu ręki.

Swoboda, jaką zapewniają platformy streamingowe

Telewizja internetowa umożliwia nam także dostęp do treści w dowolnym momencie, o jakiejkolwiek porze dnia. Niezależnie czy chcesz obejrzeć wiadomości do porannej kawy, czy może zobaczyć film do poduszki. Nie jesteśmy ograniczani też przez miejsce, w którym chcemy oglądać nasze ulubione produkcje. Czy to podróż pociągiem, samolotem albo czekanie w kolejce podczas wizyty u lekarza. W każdym z tych miejsc śmiało możesz cieszyć się dostępem do filmów dzięki telewizji internetowej.

Na jakiego dostawcę usług Video On Demand się zdecydować?

Zważywszy na dynamiczny rozwój technologi, można się spodziewać, że niedługo na rynku pojawi się tyle platform telewizji internetowej, że będzie ciężko coś wybrać. Dlatego już teraz warto przysiąść, żeby przyjrzeć się ofertom. Sami także pochyliliśmy się nad tematem i na szczególną uwagę zasługuje IPLA, jedna z wiodących telewizji internetowych i dostawców usług Video On Demand. Dysponuje ona naprawdę pokaźną bazą filmów i seriali, premier jak i kinowych klasyków. Przetestuj, a sam przekonasz się, czy warto!