VIDEO

Czyściec – film oparty na faktach

Czyściec – film oparty na faktach

“Czyściec” to jak można się domyślić film o tematyce religijnej, skupiający się na prawdziwej postaci i wydarzeniach z jej życia. Jest to Fulla Horak, która dzięki swoim niesamowitym objawieniom stała się niezwykle ważną osobą dla wszystkich wierzących. Film oparty na jej życiu warto jednak zobaczyć nawet, jeśli nie zaliczamy się do tej grupy. Obraz stworzony przez Michała Kondrata jest bowiem bardzo intrygujący i można go obejrzeć legalnie za pośrednictwem telewizji internetowej.

Wymodlone objawienia Fulli Horak

Fulla Horak była osobą, która podchodziła do kwestii religii ze sporą rezerwą. Wszystko się jednak zmieniło, kiedy spotkała na swojej drodze kobietę o wyjątkowo silnej wierze, która opowiedziała Fulli, iż uzyskała potrzebną jej pomoc poprzez gorliwą modlitwę do Matki Boskiej Częstochowskiej. To właśnie w tym momencie Fulla poczuła ogromną pustkę i chęć odnalezienia swojej duchowej ścieżki. Zaczęła się więc gorliwie modlić, prosząc jednocześnie Boga o to, by dał jej jakiś znak, który pokierują nią w odpowiednią stronę.

Jej rozpaczliwe błaganie zostało wysłuchane, czego efektem było pierwsze z objawień. Fulli Horak ukazała się Magdalena Zofia Barat, która założyła zgromadzenie Najświętszego Serca. Następnie kobietę odwiedzali inni Święci Opiekunowie doskonale znani katolikom. Wśród nich był między innymi Jan Bosko oraz Joanna d’Arc. Postaci te dzieliły się z mistyczką wiedzą na temat życia po śmierci, skrupulatnie przedstawiając obraz piekła, nieba oraz czyśćca. W celu przekazania tych informacji reszcie świata Fulla Horak napisała na podstawie ich opowieści książkę “Piękna Pani”. I to właśnie ta książka stała się inspiracją dla scenariusza filmu “Czyściec”.

Oglądaj “Czyściec” w telewizji internetowej

Kinowa premiera filmu “Czyściec” miała miejsce w październiku 2020 roku. Widzowie, którzy nie zdążyli zobaczyć go na dużym ekranie mogą to teraz zrobić dzięki telewizji internetowej. Obraz jest dostępny zupełnie legalnie, więc bez problemu można się oddać temu seansowi bez wychodzenia z domu. A warto to zrobić nawet jeżeli nie należymy do najbardziej religijnych osób. Jest to dość ciekawa produkcja będąca połączeniem filmu fabularnego i dokumentu, która może zaskakiwać.

Sam twórca “Czyśćca” Michał Kondrat stworzył już w swojej karierze dwa podobne obrazy, w których w centrum uwagi znajdują się postaci istotne dla wiary katolickiej. Są to filmy “Miłość i Miłosierdzie” i “Dwie Korony”. W najnowszym filmie reżysera możemy oglądać dobrą obsadę, z niezwykle popularną Małgorzatą Kożuchowską na czele, w roli mistyczki Fulli Horak.