VIDEO

Jak oglądać filmy z sieci?

Jak oglądać filmy z sieci?

Najpewniej słyszałeś już termin Smart TV. Ich największą zaletą jest to, że za ich pośrednictwem możemy oglądać na przykład filmy online, gdzie tylko chcesz i kiedy chcesz i to całkowicie za darmo. Jak to zrobić?

Co sprawia, że telewizor jest inteligentny?

Główną cechą oddzielającą inteligentne telewizory od niezbyt inteligentnych telewizorów jest połączenie z Internetem. Prawie wszystkie inteligentne telewizory są wyposażone zarówno w port Ethernet, jak i we wbudowane Wi-Fi – niektóre starsze modele mogą wymagać adaptera, aby umożliwić funkcjonalność Wi-Fi – więc powinny być w stanie połączyć się z dowolnego miejsca w domu. Ogólnie rzecz biorąc, Wi-Fi powinno być wystarczająco szybkie do większości celów, ale jeśli planujesz strumieniować gry lub treści 4K Ultra HD, możesz, zamiast tego podłączyć się do sieci. Połączenie internetowe służy przede wszystkim do strumieniowego przesyłania programów telewizyjnych i filmów z różnych aplikacji i usług, takich jak Netflix, Hulu, HBO i YouTube. Te aplikacje są jednak płatne, więc korzystniej jest poszukać darmowych stron, gdzie znajdziesz najnowsze filmy online. Wiele inteligentnych telewizorów jest również wyposażonych w przeglądarki internetowe, a niektóre mają nawet kamery do użytku z aplikacjami do wideokonferencji.

Wszystko o aplikacjach

Inteligentny telewizor nie jest zbyt inteligentny, jeśli nie można go użyć do uzyskania dostępu do różnych usług, dlatego prawie wszystkie z nich mają własny sklep z aplikacjami. W tej chwili Roku OS i Android TV są liderem dzięki największemu wyborowi aplikacji. Roku, które określa swoje aplikacje jako „kanały”, ma ich tysiące do wyboru. Większość z nich koncentruje się na treści i zawiera wiele podkategorii, takich jak sport, religia, filozofia, motoryzacja i inne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Android TV też je ma, ale w mniejszej ilości; zwykle ma więcej gier i narzędzi. Platformy Samsung Tizen i LG WebOS również mają wiele aplikacji do wyboru.

Mimo że wszystkie inteligentne telewizory mają ten sam cel – pomaganie w dostępie do ulubionych treści bez pośrednika (w tym przypadku dekodera lub odtwarzacza strumieniowego ) – nie wszystkie działają w ten sam sposób. Ogólnie rzecz biorąc, każdy producent używa innego systemu operacyjnego z własnymi indywidualnymi funkcjami, chociaż niektóre systemy, są wbudowane w telewizory wielu producentów.

Szukanie głosowe

W przeważającej części inteligentne interfejsy telewizyjne są zaprojektowane tak, aby były proste i wystarczająco łatwe, aby każdy mógł z nich korzystać bez szkolenia lub samouczków. Trudniejsze jest jedynie przeglądanie treści z Internetu przez wyszukiwanie głosowe. Jako dość powszechna funkcja w nowszych pilotach Smart TV, wyszukiwanie głosowe zmienia nawigację w proste, jedno kliknięcie, bez względu na to, czego szukasz. Pamiętaj jednak, że niektóre platformy, oferują bardziej niezawodne narzędzia wyszukiwania niż inne, a zdalne mikrofony nie zawsze świetnie rozumieją twój głos.

Niektóre wyższej klasy modele mają wbudowaną Amazon Alexa lub Google Assistant, które oferują dostęp do znacznie większej bazy wiedzy. Korzystając z jednego z nich, będziesz mógł nie tylko powiedzieć telewizji, co ma robić, ale także przeszukać Internet w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania i przeszukać połączone konta w celu uzyskania informacji kontekstowych, takich jak wydarzenia w kalendarzu. Jeśli telewizor nie jest wyposażony w pilota głosowego w zestawie, możesz również uzyskać dostęp do wyszukiwania głosowego za pośrednictwem aplikacji na smartfona lub podłączając się do Amazon Echo, lub Google Home.